Poker Full House (Full) Ne Demek

0

Poker oyunu ortaya çıktığı andan itibaren, tüm oyun seçeneklerinin, ilk sırasında yer alan, heyecanlı, eğlenceli, kazanç şansının var olduğu popüler bir oyun seçeneği olarak karşımızda durmaktadır. Oyunu gerçek casinolarda ya da online sitelerde oynama şansı sizlere sunulmaktadır. Bu oyunda yer almak istiyor iseniz, oyunun ne olduğunu, temel kurallarının ne şekilde belirlendiğini, kağıt üstünlükleri ifadesinin ne anlama geldiğini ve el üstünlüğü ifadesinin ne anlam taşıdığını mutlaka bilmelisiniz. Farklı sıralamalar yapılmakta olup, önemli olan, bu sıralamalara sahip olan ellerde, en üstün elin bilinmesidir. Poker oyunlarında dördüncü en büyük el olarak karşımıza, poker full house (FULL) serisi çıkmaktadır. Bu seri aynı 3 adet kağıt ve aynı iki adet kağıt olacak şekilde kısa bir ifade ile tanımlanabilir. Rakamsal açıdan ya da kombinasyon açısından ifade edildiğinde, böyle bir ele sahip olma konusunda kombinasyon sayısının 3.744 olduğu, elin gelme oranının % 0,14 olduğu görülecektir.

Poker Full House (Full) Nedir?

Poker full house (FULL) nedir? Sorusunun karşılığında, en basit tabiri ile 3 adet aynı kağıt ve 2 adet aynı kağıt ifadesi bulunmaktadır. Bu elin elde edilmesi konusundaki kombinasyon sayısı 3.744 adettir. 3 adet 8’li 2 adet vale, 3 adet 9’lu 2 adet as,  3 adet papaz 2 adet 8’li gibi oldukça değişik versiyonları bulunmaktadır. Elin isimlendirilmesinde elde bulunan 3 adet kağıt kullanılmaktadır. Eğer, full house (FULL) 7 şeklinde bir ifade ile karşılaşıyor iseniz, elde bulunan 3 adet aynı kağıdın, 7’li olduğunu bilmelisiniz. Full house (FULL) 8’li, full house (FULL) papaz, full house (FULL) 4’lü gibi ifadeler, 3 adet aynı kağıdı temsil etmektedir.

Aynı Ele Sahip Full House (Full) Sıralaması

Poker oyununda oldukça yüksek ihtimal ya da kombinasyon olan 3.744 sayısının karşılığında, bir masada birden fazla oyuncunun elinde, full house (FULL) sıralamasının bulunması mümkündür. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, uygulanacak yöntem şu şekildedir. Eğer, birden fazla oyuncunun elinde iki oyuncunun birden elinde, full house (FULL) serisi bulunuyor ise, 3 adet kağıttan en büyük değere sahip olan kazanmaktadır. Açık ifade ile full house (FULL) 10’lu, full house (FULL) 9’dan daha büyük değere sahip anlamına gelecektir. Full house (FULL) 8 li, full house (FULL) 7’den büyük ele sahip anlamına gelecektir. Bunun dışında iki oyuncuda da aynı full house (FULL) serisi bulunuyor ise, bu durumda diğer iki kağıdın üstünlüklerine bakılmaktadır.

Bu yazılar ilginizi çekebilir Diğer yazılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.